Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinerapsodia blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
4873 odwiedzin | wpisów: 24, komentarzy: 88, obserwuje: 12

OKNA - trudny wybór

autor: rapsodia blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Rozglądam się za oknami. Mamy kilka wycen od Peteckiego, Izoplast i Oknoplast. Ceny są różne.  Pomijając koszty nie możemy sie zdecydować czy chcemy okno w salonie przesuwane dzielone na 2 części czy otwierane dzielone na 3 części. W salonie mamy dwa okna o szerokości 3.25 m. Wszędzie chcą nam je zmniejszyć do 3 m. Nie zdecydowalismy jeszcze czy chcemy rolety zewnętrzne bo jest to duży.koszt. Bardzo lubię zaluzje wewnetrzne, mamy je tu gdzie obecnie mieszkamy i odpowiada mi regulowanie światła i to, że nie ma gołej szyby i to jest argument który przekreśla okna typu patio bo w takim.oknie nie da się założyć żaluzji że względu na przesuwane skrzydło. Kolejnym argumentem, który przemawia za 3 skrzydłami jest efekt wizualny który widać na zdjęciu, mam wrażenie że okno z 2 szybami nie pasowało by do całości. Natomiast argumentem który najbardziej przemawia za przesuwanym oknem jest oczywiście brak drzwi otwartych na mieszkanie które zabierają miejsce 🤔🤔 czwarty dzień oglądam, myślę i co chwilę zmieniam zdanie. Mamy jeszcze czas ale trzeba wszystko dobrze przemyśleć żeby nie żałować.
Komentarze (10)
autor:sunny2  dodano: 4 miesiące temu
My właśnie od wczoraj latamy po pierwszych wycenach.. wydaje mi się, że to wszystko zależy od zasobności portfela... przesuwne 2 dzielne o których piszesz są o niebo droższe. Jeżeli Cię stać na to niebo to czemu nie ;)
My natomiast rezygnujemy z przesuwnych drzwi, na rzecz 3 dzielnych, ponieważ:
1. Nie stać nas
2. Mechanizm dosyć ciężki do obsługi dla małych dzieci, nie będę chciała teraz ani może w przyszłości latać i otwierać
3. Wydaje mi się, że w większości i tak są zamknięte, żeby muchy, komary itp nie wlatywały

A jakiej firmy bierzecie?
Mamy jedną wycenę na 10 tys drutexu, drugą 15 tyś M&S.
Powodzenia!
Odpowiedź do sunny2
autor:rapsodia  dodano: 4 miesiące temu
PODAŁAM CENY OKIEN W SALONIE A POD SPODEM WSZYSTKICH OKIEN Z KAŻDYM RODZAJEM.

My mamy wycene od:

PETECKIEGO :
- 3 skrzydłowe otwierane - 7.300 zł za dwa okna w salonie
- wszystkie okna nie całe 22.000 zł.


- 2 skrzydłowe przesuwane typu PATIO - 8.900 zł za dwa okna w salonie (niestety teraz do tego doszłam, że nie są to chyba okna typu HST )
- wszystkie okna - nie całe 25.000 zł

OKNOPLAST:
- 3 skrzydłowe otwierane - 9.700 zł (w tym jedno z niskim progiem drugie z wyzszym)
- wszystkie okna 29.500 zł


- 2 skrzydłowe HST - 14.400 zł (w tym jedno nie otwierane zupełnie, drugie przesuwane)
- wszystkie okna 34.900 złIzoplastu nie biore pod uwage wiec nie podaje cen.


Odpowiedź do sunny2
autor:rapsodia  dodano: 4 miesiące temu
A więc cenowo najlepiej wychodzą 6 komorowe okna PETECKIEGO w wersji 3 skrzydłowej ( dodatkowo jest promocja i w cenie możemy mieć kryte zawiasy nad czym tez sie zastanawiam bo różne są opinie)
autor:s-agata578  dodano: 4 miesiące temu
Patrząc na Wasze planowane elewacje, które są raczej bardziej tradycyjne niż nowoczesne, wydaje mi się, że te 3 skrzydła będą lepszą opcją... ale to tylko moje zdanie:)
Odpowiedź do s-agata578
autor:rapsodia  dodano: 4 miesiące temu
Coraz bardziej chyba jestem na TAK za 3 skrzydłowymi - jednak coraz więcej plusów niż minusów. Okno i tak będzie dość duże a że są dwa i kuchnia otwarta na salon w której również okno + pojedyncze tarasowe to swiatla chyba nie będzie za mało :)
autor:nakedpenguin  dodano: 4 miesiące temu
Ja dodam od siebie, bo trochę miałem dylematów u siebie przy wyborze i okna wałkowaliśmy przez 1.5 roku (!) :)

1. Przy 3.25m szerokosci przesuwne okna mają sens (w mieszkaniu miałem 3.6m dzielone na 4 i rozwierne i... szkoda gadać). Ale uwaga - Patio raczej będą ciężko chodzić (mamy 2,5m dzielone na 2 przesuwne, tylko z pakietem P4 i megaciężko jest. Znajomi mają 1.8m, zwykłe szyby i chodzi lekko). Polecam HST. Wybraliśmy Patio bo cięliśmy koszty i założenie było, że "tymi drzwiami mało będziemy chodzić".
2. Żaluzje przy przesuwnym skrzydle można jak najbardziej założyć. Wewnętrzne - mocowane do sufitu, a nie do okna. Zewnętrzne - wiadomo. My u siebie daliśmy zewnętrzne zamiast rolet. Bajka. Wygląd powala. I cenowo nie wyszło drożej (jeżeli nie taniej, bo zasłaniamy całą szerokość na raz = mniej silniczków).
3. Podział na 2 nie pogorszy wyglądu. Tak naprawdę szprosy robią efekt. Poza tym - więcej światła będzie wpadać.

Aha - z mojego doświadczenia z wycenami. Jeżeli chcielibyście mieć HST, to odradzam plastiki. Drewniane i aluminiowe (a zwłaszcza te drugie) wychodzą taniej niż plastki! Bo nie trzeba okien specjalnie wzmacniać. Np. w przypadku aluminiowych różnica między przesuwnym Patio i HST była 1000-2000zł w zależnosci od producenta :)
Odpowiedź do nakedpenguin
autor:rapsodia  dodano: 4 miesiące temu
Dziękuję za wskazówki, każde się przydadzą :) temat nie jest łatwy ale jakoś trzeba z tego wybrnąć. Mam nadzieję, że będziemy zadowoleni :) W poniedziałek mamy jeszcze jedną wycenę po której będziemy negocjować ceny z firmą PETECKI. Zobaczymy co ugramy :D
autor:hk-46  dodano: 4 miesiące temu
ze względów czysto estetyczno-wizualnych chyba byłabym bardziej za 3-szybowym. wydaje mi się, że bardziej pasuje do Waszego domu
Odpowiedź do hk-46
autor:rapsodia  dodano: 4 miesiące temu
Dziękuję za opinię:) chyba większość osób które się wypowiadają na ten temat tak uważa:) coraz bardziej jestem za... cena też najlepsza więc może lepiej delikatnie powiększyć skrzydła żeby okno było większe jeśli się oczywiście da. A resztę różnicy w cenie dorzucić do moskitier lub rolet zewnętrznych:)
Odpowiedź do rapsodia
autor:hk-46  dodano: 4 miesiące temu
A jeszcze ci do firm bo widzę ze się wahacie. U nas jest właśnie petecki na profilach veka softline 82. Można podpatrzeć jak się prezentuje w całym domu ;)
Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:48510
Liczba wpisów:206237
Liczba komentarzy:871938
Liczba zdjęć:761895
Użytkownicy online:238
Pow. użytkowa: 105.3 m²
Pow. użytkowa: 106 m²
Pow. użytkowa: 134 m²
Pow. użytkowa: 140.3 m²